Členové

Jiřina

DSC_5074.JPGVůdce naší skupiny a Slunce naše jasné. Slovanský kupec Vlkina, mezi všemi znám také jako Jiřina. Bohatýr ze všech nejsilnější, hrdina ze všech nejudatnější, ze všech lišáků nejmazanější, ze všech přátel a otců nejmilovanější. Snad i proto je naším vůdcem a respekt má nejen náš, ale i ostatních. Ať už v ruce se zbraní, nebo s pohárkem u stolu.

Madla

DSC_5052.JPGMáteř naší skupiny a žena Jiřinova. Spolu s Jiřinou není silnějšího slova, které všichni poslechnou, než Madlina. Narozdíl od Jiřiny však nepotřebuje vládnout se železnou zbraní v ruce. Vládne svojí vlídností ku všem a tím tvoří s Jiřinem ideální vůdčí pár, který všichni následujeme. Máteř naše dbající všech slovanských zvyků a moravských mravů. A hraje-li někde hudba a je taneční rej? Můžete si být jisti, že i mladé na parketu Madla zastíní.

Bernard

IMG_0228.JPGJiří též zvaný Bernard jest to Starší naší skupiny. Svobodný muž oplývající jemu danou a léty nabytou moudrostí. Vždy svědomitý ochránce táborového ohně, čestný otec mnoha synů, válečník, jež se se sekyrou všude ohání jako ďas. No a jak se má k dílu, též se má i k pívu! Proto je společníkem na strastných cestách nám naprosto nepostradatelný.

Agnes

DSC_5062.JPGCelým jménem Anežka jest to svobodná dívka, plně podřízena a je pravou rukou naší máteři. Nenápadná a možná i tichá, leč z jejích rukou se k vám na stůl dostanou krmě i královské. A nechtějte ji rozzlobit. Vyletí-li její čakan z ruky, nikdy nemine svůj cíl!

 Jonáš

DSC_5041.JPGSvobodný jinoch Jonáš, potácející se cestou necestou s družinou už od nepaměti. Písma znalý, víry zná, vínem nás všechny nalévá. V boji se ho ale střez! Je tak dlouhý a má tak dlouhý ..topor od sekery, že ani okem nestačíš mrknout, jak ti ránu do hlavy zasadí.

Jana

DSC_5054.JPGMladá svobodná dívka Svatava. Ne každý ji zná, ale kdo ji pozná, rozhodně na ni nezapomene. Jedna z mála dívek, která má dokonce tolik odvahy stát spolu s ostatními bojovníky v prvních řadách bojové vřavy! No a když se zrovna nebije s bijákem v ruce…i pometlo jí na pár pěkných šup otravným bídákům stačí.

 Bruňas

IMG_0188.JPG

Strýc Brutál přitáhl s kočovnickými odněkudsi z východu. A protože plenění, znásilňování, krádeže a vraždy už ho omrzely, rozhodl se i on nakonec se usadit nastálo ve Vlkinově družině. Nenechte se však nějakou usedlostí zmýlit! Zbraní pořád vládne stejně mocně, jako svým plným pohárkem.

Karel

Jozefov_20Kde se vzal, tu se vzal, najednou se odnikde nikud objevil. Mluvil nějakou divnou východní hatmatilkou, až pak rukama a nohama jsme při prvním setkání pochopili, že je kovář a že to tam na východě balí. No a od té doby brouzdá s námi Karel, alias zrzavý Ivan Medvědí Tlapa. No a to už jsme tedy všichni poznali jaká tlapa. Jednu pěst má na zatloukání hřebíků, té druhé se bojí i on sám…

Zoui

Jozefov_66Když jsme jednou s Vlkinou cestovali na trhy s otroky, Vlkina nahlas přemýšlel, že by se nám do družiny hodil nějaký těžkotonážní bojovník. A co duchové nechtěli, zrovna jeden byl na prodej! Zoui byl bojovníkem. Ale že obětoval modlám, byl podle zákona prodán do otroctví a peníze byly věnovány chudým (otrokářům). V žilách mu koluje pravá slovanská krev, tepající v žilách muže z líšeňských údolí. Jako člen družiny je nepostradatelný nejen v boji, ale při službách všem ženám skupiny, které ho zrovna potřebují (když vaří).

Čerstvé maso

Mates

Jara

Kuba

Matěj

Tomáš